مشخصات دوربين مدار بسته آنالوگ یا دیجیتال

تابه حال بيشتر مشخصات دوربين مدار بسته مورد استفاده از نوع آنالوگ بودند که هم به لحاظ كيفيتي بسيار مناسب اند و هم به لحاظ هزينه اي مقرون به صرفه بودند. به هر حال با معرفي مشخصات دوربين مدار بسته هم به لحاظ پردازش تصوير و هم قابليت انعطاف پذيري و امنيتي و كيفيتي استفاده از اين دوربين ها افزايش يافته است وکيفيت رنگ هم در اين نوع از دوربين مدار بسته بسيار به خوبي بهبود يافته است.

با استفاده از تكنولوژي DSP:كه دوربين ها را در ? دسته كلي قرار مي دهند .

دوربين هاي DSP نوع استاندارد و با كيفيت مطلوب

در نوع اول :كيفيت تصاوير بسيار بالاست .قابليت فيلم برداري را در محدوده ي وسيع در شرايط پر نور را دارند.

در نوع بسيار مطلوب و با كيفيت عملكرد بسيار عالي ديده شده است اين دوربين ها به برنامه اي هوشمند مجهز شده اند كه حاوي يكسري لينك اطلاعاتي هستند كه براي موارد مختلفي همچون جبران نور زمينه ، تشخيص جهت حرکت، تنظيم و کنترل از راه دور كاربرد دارد .

با توجه به شرايط بهتري كه سيستم DSP در اختيار كاربر قرار مي دهد انتخاب مناسب تري براي شرايط محيطي محسوب مي شود مثل مراكز شهري .

گاهي موارد لازم به استفاده از DSP استاندار است اما مشخصات دوربين مدار بسته نوع مطلوب كاربردي تر است
فرض بفرماييد شما از دوربين رنگي Vista NCL634 استفاده مي نماييد. با كمك پردازش سيگنال ديجيتالي، NCL634 صفحه را به ?? قسمت تقسيم مي کند. به كمك سيستم DSP نور متوسط هر ناحيه محاسبه مي شود و بقيه نواحي مقايسه مي شود. دوربين مي تواند جزئيات تصوير را براي نواحي تنظيم نمايد که به صورت نيم رخي سياه رنگ و تيره است.
اين مشخصات ارائه شده از يك سيستم نوآورانه و جديد كه مرتبط است با تنظيمات نوري بسيار عالي و مطلوب.در طول روز ممکن است به علت جابجايي نور خورشيد در سمت بالا و چپ پنجره قرار داشته باشد و كيفيت نور بسته به محل قرارگيري نورخورشيد تغيير کند و شما با كاهش كيفيت مواجه شويد. جبران سازي نور زمينه به روش هوشمندانه از فعاليت هاي سيستم PSD مي باشد كه مي تواند خود تنظيمات تصويربرداري را در طول روز انجام دهد.
منبع: نگا