درباره درب اتوماتیک لولایی

درب اتوماتيک شيشه اي لولايي بيشتر در مکان هايي کاربرد دارد که به دليل عرض کم به عرض بيشتري براي بازشدن نياز دارند .
همچنين اين درب هاي اتوماتيک به گونه اي طراحي شده اند که در نصب نيازي به هيچ گونه تغيير در وضعيت ساختمان ندارند و مي توان به سهولت روي درب فعلي آن را نصب کرد و اين سيستم به صورت لولايي ( تک لتي و دولتي) با رعايت استانداردهاي امنيتي بسيار بالا بر روي درب هاي موجود در ساختمان و همچنين براي ورودي هاي کم عرض درب اتوماتيک مناسبي مي باشد .
درب اتوماتيک لولايي با استفاده از يک چشم الکترونيک يا دستگاه هاي کارت خوان عمل باز و بسته شدن انجام مي گيرد، بيشتر از اين نوع درب هاي اتوماتيک شيشه اي در منازل و مراکزي استفاده مي شود که افراد سالمند و نا توان يا کم توان در آن زندگي مي کنند. دليل استفاده از درب اتوماتيک لولايي شيشه اي در اين مکان ها نيز اين است که به سهولت باز و بسته مي شوند و مشکلي براي باز کردن افراد ناتوان نيست .
البته استفاده از درب اتوماتيک لولايي شيشه اي محدود به منازل نمي شود بلکه در مدارس، فروشگاه ها و مراکز پر رفت و آمدي مثل بيمارستان ها، ايستگاه هاي قطار و... نيز مورد استفاده قرار مي گيرد.
همچنين اين نوع از درب اتوماتيک به دليل اينکه کارايي بسيار بالايي در صرفه جويي در انرژي دارند بيشتر مورد توجه و استقبال عمومي هستند.
درب اتوماتيک لولايي بيشتر در دو نوع مختلف به بازار عرضه مي شود: درب اتوماتيک لولايي تک لنگه و درب اتوماتيک دو لنگه، درب اتوماتيک لولايي تک لنگه همان طور که از نامش نيز پيداست از يک لت يا لنگ ساخته شده که به طرف راست يا چپ باز مي شود و در زمان باز شدن مي تواند يک فضاي 90 درجه اي را نمايان کند براي تردد خودرو در پاکينگ بيشتر مناسب است و يک قفل برقي يا مغناطيسي نيز در اين درب ها وجود دارد اين قفل بسيار براي درب ضروري است چرا که در صورت نبود اين قفل درب با فشار زيادي باز خواهد شد و در نتيجه به درب آسيب جدي وارد مي آيد.
درب اتوماتيک شيشه اي لولايي دو لنگه نيز از دو لت که همانند هم در کنار يکدگير قرار گرفته اند تشکيل شده است اين دو لنگه با استفاده از جک هايي که در دو طرف درب تعبيه شده باز و بسته مي شوند و امکان تردد خودرو را به افراد مي دهند.
خريداران بيشتر از اين درب اتوماتيک استفاده مي کنند. همچنين درب هاي اتوماتيک دولنگه بيشتر در ساختمان هايي که داراي سقف هستند يا حياط دارند کاربرد دارد. البته در نصب درب اتوماتيک نبايد از ياد برد که به اندازه طول هر لنگه درب بايد فضاي داخلي براي باز شدن آزاد گذاشته شود.
در انتخاب درب اتوماتيک لولايي شيشه اي بايد به کارکرد و ساختار آن کاملا آگاهي داشته باشيد و حداقل اطلاعات اوليه اي درباره اين درب ها داشته باشيد. اين کسب آگاهي به اين دليل مفيد است که مي توان دست به انتخاب بهتري زد و در نهايت آسايش افراد را در نظر گرفت.