دامنه‌ي بزرگي از انواع محصولات مرتبط با دوربين‌هاي مداربسته با قيمت‌ها و خصوصيات مختلف در بازار وجود دارد. اما اطلاعات زيادي درباره متمايز کردن آنها وجود ندارد براي مثال:

دوربين‌هاي که به عنوان دوربين‌هاي مناسب در نور کم شناخته مي‌شوند معمولا نمي‌توانند در شب بدون نور اضافه تصويري ايجاد کنند. و ممکن است درباره استفاده از آنها در نور پايين هيچ توضيحي وجود نداشته باشد(نصب دوربين مدار بسته).

دوربين‌ها بي سيم در مدت زمان اندک و با صرف کمترين زحمتي قابل نصب هستند چراکه نيازي به اتصال مستقيم از دوربين به مانيتور وجود نخواهد داشت. با اين حال اين دوربين‌ها به هرحال نيازمند تغذيه هستند و حتي درصورتي که باتري مورد استفاده نيز مناسب باشد باز زمان کار اين دوربين‌ها کمتر از 24 ساعت (در برخي دوربين‌هاي مورد استفاده قرار گرفته تا 2 ساعت) خواهد بود.

با اين وجود استفاده از اين دوربين‌ها بي‌سيم براي برخي کاربردهاي خاص بسيار مناسب است.

تعداد زيادي از نصب کننده‌هاي حرفه‌اي تجهيزات دوربين مداربسته در کشور وجود دارد که حاضرند بهترين محصول را به شما پيشنهاد کنند اما در اين صورت شما مجبور خواهيد بود مبلغي را پرداخت کنيد. تکنولوژي امروزي محصولاتي را عرضه کرده که به راحتي براي يک فرد با اطلاعات فني عادي قابل نصب هستند. اين راهنما به شما کمک خواهد کرد تا محصولي مناسب با کاربرد خود را به راحتي انتخاب کنيد.