افزایش دهنده طول کابل شبکه چیست؟

افزايش دهنده طول کابل شبکه يا POE Exender وسيله ايست که امکان کابلکشي شبکه براي طول هاي بيش از 100 متر را براي شما ميسر مي کند.


محدوديت کابل کشي شبکه

همانطور که احتمالا مي دانيد کابل کشي شبکه هاي شبکه CAT6 داراي محدوديت طول تا 100 متر است. اين محدوديت طول 100متر براي محيط هاي استاندارد با درصد نويز محيطي پايين و کابل با کيفيت بالا تعريف شده، در صورتي که کيفيت کابل شما پايين باشد يا نويز الکترومغناطيسي زيادي در محيط وجود داشته باشد ممکن است متراژ مجاز کابل کشي از اين مقدار به مراتب کمتر شود. دوربين مداربسته
راه حل ها

راه حل هاي مختلفي براي افزايش طول کابل کشي در شبکه هاي کامپيوتري مورد استفاده قرار مي گيرد:
استفاده از سوئيچ در ميانه راه: استفاده از سوئيچ ميتواند طول کابل کشي شما را افزايش دهد. اين افزايش نهايتا ميتواند تا 5 سوئيچ متصل به هم را پوشش دهد که طول کابل کشي شما را در بهترين حال به 500 متر خواهد رساند. استفاده از سوئيچ يک عيب بزرگ دارد و آن هم نياز به وجود برق در محل نصب سوئيچ خواهد بود. اگر مسير کابل در يک لوله يا کانال باشد نصب سوئيچ براي تقويت سيگنال بسيار مشکل خواهد بود.
استفاده از روش هاي ديگر انتقال شبکه مانند فيبر يا آنتن: اين روش بهترين جايگزين براي مسيرهاي طولاني تر از 500 مترخواهد بود. در صورتي که مسير شما بيش از 500 متر طول داشته باشد تنها راه حل، استفاده از فيبر نوري يا آنتن راديويي براي انتقال اطلاعات خواهد بود.
استفاده از افزايش دهنده کابل: افزايش دهنده هاي طول کابل تنها در سيستم هاي POE کار مي کنند. اين دستگاه ها از طريق تغذيه POE موجود در کابل تغذيه مي شوند و اطلاعات را تقويت مي کنند. در بهترين حالت مي توان از 5 افزايش دهنده استفاده کرد که طول کابل را نهايتا به 500 متر خواهد رساند.


مشخصات افزايش دهنده هاي طول کابل شبکه

افزايش دهنده هاي طول کابل تجهيزات بسيار ساده و کوچکي هستند که ميتوانند کمک زيادي به شما در طراحي يا اجراي سيستم مداربسته کنند. اين دستگاه ها نيازي به تغذيه خارجي ندارد و از طريق برق POE موجود در کابل شبکه تغذيه مي شوند، پس توجه داشته باشيد که استفاده از آنها در شبکه هاي غير POE بي فايده است.
اين دستگاه ها معمولا براي محيطهاي داخلي طراحي شده اند پس در صورت نياز به نصب آنها در محيط خارجي از باکس مناسب استفاده کنيد تا دستگاه را از خطر نفوذ رطوبت و گرد و غبار در امان دارد.