چطور برندهای مناسب را شناسایی کنیم

در بازار فعلي شناسايي برندهاي مناسب دوربين مداربسته به شدت حياطي شده است. به ويپه پس از افزايش قيمت دلار به واسطه به علت افزايش چشمگير قيمت تجهيزات مدار بسته استفاده از دوربين هاي با مارکهاي متفرقه چيني بسيار رايج شده است که انتخاب دوربين مناسب را براي نصاب ها و فروشندگان جزء بسيار مشکل کرده است. در اينجا به تعدادي از روش هايي که مي توان از طريق آن دوربين مناسب را از نا مناسب تشخيص داد اشاره شده است:
1) قيمت دوربين نمي تواند نشانگر کيفيت آن باشد:

براي خريداران ناآشنا بهترين روش انتخاب يک دوربين با کيفيت قيمت آن است. اين افراد با اين فرض که هر چيز گرانتر کيفيت مناسب تري نيز دارد اقدام به خريد دوربين مي کنند. بعضا ديده شده است که افرادي از چنين تصوراتي سوء استفاده کرده و تجهيزات کاملا بي کيفيت را با قيمت هاي بالا به مشتريان نا آشنا به فروش رسانده اند.

2) چيپ دريافتگر تصوير:

چيپ هاي دريافت کننده تصوير که در بخش CCD در مورد انها صحبت شد عموما به وسيله دو شرکت بزرگ Sony و Sharp (البته اين تنها به دوربينهاي موجود در ايران محدود مي شود) توليد مي شوند. بايد بدانيد که کيفيت چيپ هاي Sony از نظر کيفيت تصوير تا حدي بالاتر از Sharp است. در نتيجه دوربينهايي که از چيپ هاي Sony استفاده مي کنند کيفيت تصوير مناسب تري دارند. در موقع خريد دوربين مي تواند در مورد CCD دوربين از فروشنده سوال کنيد تا از نوع آن اطلاع حاصل کنيد.

3) جزئيات در کاتالوگ:

شرکت هاي معتبرتر توليد کننده دوربين مداربسته (حتا شرکت هاي چيني) معمولا اطلاعات جامع تر و کاملتري را در رابطه با دوربين هاي خود در اختيار مشتري قرار مي دهند. حتا اگر قادر به دريافت اطلاعات از کاتالوگ نيستيد به دنبال محصولي باشيد که اطلاعات بيشتري را اختيار شما مي گذارد.

4) از دروغگوها دوري کنيد:

شرکت هاي توليد کننده تجهيزات مداربسته بعضا اطلاعاتي را در اختيار خريدار قرار مي دهند که واضحا دروغ است. براي مثال دوربين هاي کوچک و ارزان قيمت با کيفيت تصوير 800 تيوي لاين در کاتالوگ معرفي مي شوند. در صورت حقيقت داشتن اين موضوع دوربين بايد قيمت بسيار بالاتري از قيمت داده شده داشته باشد. با داشتن کمي تجربه و اطلاعات مي توانيد به راحتي چنين اطلاعات غلطي را شناسايي کرده و از خريد محصول بي کيفيت خودداري کنيد.

5) از تجارب ديگران استفاده کنيد:

اگر در خريد دوربين بي تجربه هستيد بهترين کار اين است که از فردي که در اين مورد تجربه بيشتري دارد سوال کنيد. سعي کنيد از برندهايي استفاده کنيد که چندين سال بدون مشکل در پروژه هاي مختلف مورد استفاده قرار گرفته اند. (من براي جلوگيري از تبليغ ترجيح مي دهم برندي را در اينجا معرفي نکنم.)

6) با فروشندگان ثابت کار کنيد:

شايد در نگاه اول کار کردن با يک فروشنده ثابت کمي احمقانه به نظر برسد چراکه شما را کاملا به فروشنده وابسته مي کند اما در طول زمان به فوايد آن پي خواهيد برد. دقت کنيد که کار کردن با فروشندگان ثابت به معناي کار کردن با يک فروشنده نيست. شما مي توانيد با چند فروشنده به طور ثابت کار کنيد اما توجه داشته باشيد که فروشنده ها معمولا خريداران ثابت خود را در جريان کيفيت محصولات قرار مي دهند تا اطمينان آنها را کسب کنند.

اين کار در کنار زيان هاي مالي کوچک فوائد کاري و امنيتي خوبي دارد.

7) خواندن کاتالوگ را ياد بگيريد:

براي يک خريدار دوربين مدار بسته بسيار ضروري است که بتواند مطالب موجود در کاتالوگ را بخواند و آنها را تحليل کند. در آينده مطلبي در رابطه با طريق خواندن کاتالوگ و استخراج مطالب مفيد و ضروري مي نويسم.

8) وبسايت توليد کننده را چک کنيد:

با چک کردن وبسايت توليد کننده مي توانيد به درجه اعتبار شکرت پي ببريد. حتا ديدن ظاهر وبسايت نيز مي تواند اطلاعات را در اختيار شما قرار دهد.