سيستم دوربين مدار بسته

سيستم دوربين مدار بسته در انواع مختلف به ? نوع سيستم تقسيم مي شود.
نوع اول :سيستم هاي آنالوگ و
نوع دوم: هم سيستم هاي تحت شبكه

خصوصيت دوربين هاي آنالوگ بدين صورت مي باشد كه به عنوان اولين سيستم دوربين مدار بسته شناخته مي شوند كه مجهز به سيستم dvr هستند كه كابل هاي خروجي تماما در اين قسمت جمع مي گردد.و ضبط و ذخيره ي تصاوير در اين قسمت است .

سيستم دوربين مدار بسته ثابت و متحرك
نوع اول :كيفيت تصوير بالاست و نويز در اين تصاوير ديده نمي شود.تاري تصوير هم در اين نوع از دوربين ها ديده نشده است.در شرايط كم نور قابل استفاده هستند.دستگه dvr در اين سيستم قابل تنظيم است . نصب دوربين مداربسته
نوع متحرك :در اين قسمت امكانات زوم بر تصوير وجود دارد و مي توان گفت براي ديد بهتر در سيستم دوربين مدار بسته مي توان فكوس برتصوير داشت مثل مورد قبل هم نويز و تاري تصوير ديده نمي شود .امكان بازبيني تصوير و همچنين بررسي آنها درشرايط تاريكي هم وجود دارد. قابليت چرخش در زاويايي مختلف وجود دارد و امكان اتصال به شبكه هاي مختلف در آنها ديده شده است .

دستگاه DVR سيستم دوربين مدار بسته
دريافت حجم تصوير بالا ذخيره آنها در حافظه و پخش تصوير نياز به يك دستگاه قوي و با كيفيت دارد دستگاهي كه براي سيستم دوربين مدار بسته در نظر گرفته شده است دستگاه dvr است كه داراي هارد با ظرفيت بسيار بالاست . حتي ديده شده كه اين دستگاه ها مجهز به خشاب هاي اضافي جهت ضبظ تصاوير و در يافت اطلاعات بيشتر هستند. همچنين درصورتيكه درخواست پخش مجددد تصاوير نيز وجود داشته باشد.اين امكان براي شما فراهم مي شود خوبي و حسن اين دستگاه قابل تنظيم بودن آن است .

لنز هاي سيستم دوربين مدار بسته در انواع مختلف
برخي از لنزها داراي تنظيمات اتوماتيك و يا به صورت دستي هستند .
برخي از لنز ها قابل تنظيم به صورت اتوماتيك و براي فواصل مختلف تعبيه شده اند
برخي به صورت دستي هستند و براي فواصل دورتر تنظيم شده اند.
منبع: نگا