دوربین مداربسته POE چیست؟

اصطلاح دوربين مداربسته POE در رابطه با دوربين هاي مداربسته شبکه به کار مي رود. در اين مطلب بيشتر با اين اصطلاح و موضوعات مرتبط با آن آشنا مي شويم.

POE به چه معناست؟
اصطلاح POE مخفف سه واژه Power Over Ethernet به معناي تغذيه از شبکه است. تجهيزاتي که داراي قابليت POE هستند امکان تغذيه از طريق شبکه را دارند و برق مصرفي آنها از طريق همان کابلي که آنها را به شبکه متصل مي کند تامين خواهد شد.

دوربين مداربسته POE چيست؟
همانطور که تعريف بالا نشان داد دوربين مدار بسته POE نوعي از دوربين مداربسته است که مي توان آن را به وسيله کابل شبکه تغذيه کرد.

آيا دوربين هاي POE تنها از طريق شبکه تغذيه مي شوند؟
معمولا نه. دوربين هاي POE معمولا امکان تغذيه از دو طريق مستقيم و POE را به صورت همزمان دارند و شما ميتوانيد در صورت نياز تغذيه دوربين را از طريق سيم برق هم انجام دهيد.

براي تغذيه دوربين ها به صورت POE به چه تجهيزاتي نياز خواهد بود؟
براي تغذيه دوربين ها به صورت POE شما بايد از يکي از سه وسيله زير استفاده کنيد:
POE-injector,منبع تغذيه POE,منبع تغذيه POE
منبع تغذيه POE


NVR POE: دستگاه NVR شما مي تواند داراي خروجي هاي POE باشد. در اين صورت کار شما براي نصب دوربين ها به مراتب ساده تر خواهد شد. کافيست کابل شبکه هر دوربين را به طور مستقيم به پورت POE دستگاه NVR متصل کنيد. اين کار تنها در صورتي ممکن است که شما براي هر دوربين يک کابل مجزا استفاده کنيد. در صورتي که بخواهيد کابلها را در طول مسير به سوئيچ وصل کرده و مجموع آن را به NVR متصل کنيد بايد از سوييچ POE استفاده کنيد.
سوئيچ شبکه POE: در صورتي که از سوئيچ براي اتصال دوربين ها استفاده مي کنيد و مي خواهيد دوربين ها به صورت POE تغذيه شوند تمامي سوئيچ هايي که به طور مستقيم به دوربين ها وصل شده اند بايد از نوع POE باشند.
منبع تغذيه POE: نام ديگر آن POE Injector است. منبع تغذيه POE يک وسيله الکترونيکي است که عملکردي بسيار ساده دارد. کابل شبکه به ورودي اين وسيله متصل شده و در خروجي به صورت POE در خواهد آمد. استفاده از اين وسيله در شرايط خاص مي تواند به هزينه هاي شما را به شدت کاهش دهد. نصب دوربين مداربسته