درب اتوماتیک کرکره ای

درب اتوماتيک کرکره اي يکي از انواع درب اتوماتيک محسوب مي شود اکثر افراد درباره درب اتوماتيک مطالبي را خوانده اند يا از نزديک با کارکرد و ويژگي هاي آن آشنا شده اند .
درب اتوماتيک کرکره اي از آن دسته درب هاي پر استحکام است که هم از نظر هزينه و هم از لحاظ اقتصادي کاملا به نفع استفاده کننده است و به همين دليل طرفداران خاص خود را دارد.
درب اتوماتيک کرکره اي نيز در انواع مختلفي به بازار عرضه مي شود که به منظور اهداف و مصرف خاصي مورد استفاده قرار مي گيرند. همچنين اين درب ها کاملا به نفع استفاده کننده هستند چرا که اين درب ها کاملا از هدر رفتن انرژي جلوگيري مي کند.
توليد درب اتوماتيک کرکره اي بر اساس خواسته و نيازهاي مشتريان در انواع مختلف است، اين درب ها هم به صورت دستي و هم اتوماتيک به بازار عرضه مي شود؛ گرچه نوع اتوماتيک الان بسيار مورد توجه و استفاده قرار مي گيرند. درب کرکره اي مانند يک عايق بسيار خوبي از ورود و خروج انرژي گرمايشي و سرمايشي عمل مي کند.
در مقايسه اي که بين پنجره هاي شيشه اي و درب اتوماتيک کرکره اي شده به اين موضوع رسيده اند که 40% از هدر رفتن انرژي جلوگيري مي کند.

نصب درب اتوماتيک کرکره اي
نصب درب اتوماتيک کرکره اي فضاي کمي را به خود اختصاص مي دهد، البته نصب به صورت رولي است که يا به سمت بالا جمع مي شود يا در داخل ساختمان اگر فضايي موجود باشد جمع مي شود؛ البته در برخي موارد که در داخل ساختمان فضاي کافي نباشد به بيرون رول مي شود. درب اتوماتيک کرکره اي در مقابل عوامل طبيعي مثل آتش سوزي، باد و باران و در اوضاع ناگوار و آب وهواي نامساعد مقاومت خوبي دارند.
کرکره برقي يا درب اتوماتيک کرکره اي همانند يک ديوار بسيار مستحکم عمل مي کند و به هيچ عنوان جاي نفوذي باقي نگذاشته است. همچنين اين درب ها محافظ بسيار خوبي از داخل ساختمان عمل مي کنند.
درب کرکره اي يا کرکره برقي از سوي برندهاي معتبري توليد و عرضه مي شود و با تمامي قسمت هاي يک درب کرکره اي مانند موتور، تيغه، مرکز کنترل تحويل مشتري داده مي شود بايد خريداران توجه کنند که تهيه درب ها از شرکت هاي معتبر توليدي تضمين کننده کيفيت خوب اين نوع درب ها نيز مي باشد، موضوعي که در اين ميان اهميت دارد اين است که بايد خريداران قدرت تشخيص درب اصلي را از تقلبي داشته باشند که به نظر مي رسد کمي زمان بر و سخت باشد.