درباره درب اتوماتیک پارکینگی

امروزه استفاده از درب اتوماتيک پارکينگي جاي خود را بين افراد پيدا کرده و به طور گسترده اي از اين درب ها در منازل و شرکت ها و سازمان ها استفاده مي کنند. درب اتوماتيک پارکينگ سهولت بسيار خوبي در عبور و مرور ماشين ها ايجاد کرده اگر قبلا مدت زمان زيادي صرف پيدا شدن و باز کردن درب و سپس دوباه سوار شدن و بيرون اوردن خودرو و دوباره پياده شدن و بستن در صرف مي شد، امروزه با زدن يک دکمه يا ريموت به سهولت در باز مي شود و پس از عبور خودرو درب دوباره بسته مي شود؛ درب اتوماتيک پارکينگي صرفه جويي بسيار عالي در زمان به وجود آورده است.
همچنين درب اتوماتيک پارکينگ محافظ هاي بسيار خوبي نيز در مقابل دزدان نيز محسوب مي شوند چرا که به دليل استحکام بسيار بالايي که اين درب ها دارند به راحتي قابل باز و بسته شدن نيستند.
درب اتوماتيک پارکينگ در فروشگاه هاي معتبر عرضه مي شود؛ البته براي يافتن اين درب ها مي توان به سايت هايي که شرکت هاي توليد و عرضه کننده براي معرفي و فروش محصولات خود در نظر گرفته اند نيز مراجعه کرد و حتي مقايسه اي بين انواع مختلف آن انجام داد تا بتوان يکي از درب هاي مناسب را انتخاب کرد.
درب اتوماتيک پارکينگي در رنگ هاي مختلف عرضه مي شود و مي توانيد قبل از خريد اقدام به گرفتن گارانتي محصول انتخابي و قطعات درب اتوماتيک نيز بپردازيد و فراموش نکنيد هيچ محصولي را بدون گارانتي خريداري نکنيد، همچنين درخواست خدمات پس از فروش بلند مدت نيز يکي از اقدامات پيشگيرانه محسوب مي شود.

انواع درب اتوماتيک پارکينگ :
درب اتوماتيک پارکينگي در انواع مختلفي قابل عرضه است از جمله درب اتوماتيکي ريلي پارکينگ، درب اتوماتيک لولايي، درب اتوماتيک زير سطحي، درب اتوماتيک زير سقفي و... که هر کس با توجه به نياز و محل نصب مي تواند يکي از اين درب ها را انتخاب کند.
بيشترين نوعي که خريداران اقدام به خريد آن مي کنند از نوع و مدل درب اتوماتيک لولايي است، اين درب هاي لولايي به اين دليل از محبوبيت بيشتري برخوردار هستند که به دو طرف باز و بسته مي شوند يعني هم به سمت داخل و هم به بيرون باز و بسته مي شوند البته اين درب ها جزو درب هاي تقريبا سنگين نيز محسوب مي شوند گفته مي شود وزن هر کدام از طاق ها يا لنگه هاي آن 100 تا 600 کيلو است. داشتن اين مقدار وزن به دليل کارايي که اين محصول دارد معقول به نظر مي رسد.

مدل هاي درب اتوماتيک پارکينگي:
درب اتوماتيک پارکينگي لولايي همچنين داراي دو مدل 24 ولت و 220 ولت است که نوع 24 ولت آن براي ورود و خروج با تعداد بالا و درب هاي سبک تر استفاده مي شود و جک هايي از نوع 220 ولت آن نيز براي تردد کم و پايين و درب هاي سنگين مورد استفاده قرار مي گيرد. البته يک نوع ديگر نيز از اين درب ها وجود دارد که به مدل هيدروليک مشهور است که براي ترددهاي بالا با وزن سنگين استفاده مي شود.