انتخاب منبع تغذيه دوربین مدار بسته

براي اينكه بتوانيم يك دوربين مداربسته خوب راه اندازي كنيم در ابتدا نياز به اين داريم كه يك منبع تغذيه دوربين مدار بسته مناسب انتخاب كنيم .

چگونه يك منبع تغذيه دوربين مدار بسته مناسب شناسايي مي شود ؟
ولتاژ دوربين هاي مداربسته به طور معمول ?? ولت است . و همان طور كه مي دانيد ولتاژ برق شهر هم كه ??? ولت است پس در اينجا شما احتياج به يك مبدل داريد كه بتواند ولتاژ را تبديل كند به همان ولتاژ معمول .تعداد آداپتورها معمولا بر اساس تعداد دوربين هاي مدار بسته مي باشد از تعداد دوربين هاي مدار بسته ي بيشتري استفاده كنيد مجبوريد تعداد آداپتور را نيز افزايش دهيد.گاهي از يك منبع تغذيه به صورت مشترك استفاده مي شود مثلا شما سه دوربين مداربسته مختلف داريد و هر كدام با برندهاي مختص در اين حالت شما از يک آداپتور ?? ولت با ? آمپر استفاده مي کنيد تا جريان برق به خوبي به سمت دوربين مدار بسته هدايت شود .يك نكته را هم در نظر داشته باشيد ميزان ولتاژ بستگي به طول مسير سيم كشي هم دارد با افزايش هر ???متر با افت ولتاژ مواجه هستيم بنابراين ? ولت افزايش جريان را در نظر داشته باشيد.

دو راه حل متفاوت در نصب دوربين مداربسته :
استفاده از منبع تغذيه دوربين مدار بسته يا به صورت مشترك و يا به صورت مجزا ممكن است حال در اين قسمت مي پردازيم به مزايا و معايب راه حل هاي ارائه شده :

در ابتدا بررسي مزاياي استفاده از منبع تغذيه مشترك :
در صورتي كه منبع تغذيه خرابي داشته باشد به سرعت تشخيص داده مي شود .
عمر بالاتر منبع تغذيه در اين موارد ديده شده كه عمر بيشتري دارد به علت همان تشخيص به موقع عيوب موجود در سيستم .
ميزان جريان تعيين و مشخص شده هم همان حالت ثابت و تعيين شده ي ?? ولت است كه اين مورد هم باز از مزاياي بسيار خوب است و بدين ترتيب در هنگام نصب از ميزان اين خطرات و صدمات كم خواهد شد. و به لحاظ هزينه اي هم بسيار مقرون به صرفه خواهد بود.
منبع: نگا