آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

در اين مطلب به صورت گام به گام نحوه انجام تنظيمات مرتبط با انتقال تصوير دوربين مداربسته را خواهيد آموخت. از انجايي که تنظيمات عمومي نرم افزارها مشابه است در اينجا نحوه انجام تنظيمات بر روي نرم افزار IVMS4500 مربوط به برند Hikvision آموزش داده شده که ميتوانيد به صورت مشابه تنظيمات را براي ديگر برندها نيز انجام دهيد.

پيش شرط
پيش از شروع انتقال تصوير روي موبايل بايد پورت هاي دستگاه DVR که معمولا دو يا سه پورت است برروي مودم خود فوروارد کرده باشيد. (در آموزش اين کار به مطلب آموزش انتقال تصوير دوربين مداربسته مراجعه کنيد.)

مراحل کار
نرم افزار انتقال تصوير را از وب دانلود کرده يا از روي سي دي دستگاه بر روي موبايل يا تبلت خود بريزيد.
پس از نصب نرم افزار به منوي اصلي وارد شويد.
در منوي اصلي براي اضافه کردن دستگاه DVR يا NVR خود روي گزينه Device کليک کنيد تا پنجره آن باز شود.
انتقال-تصوير-روي-موبايل-2,,آموزش انتقال تصوير دوربين مداربسته روي موبايل
تصوير منوي اصلي نرم افزار IVMS4500

پنجره Device قسمت اصلي کار شماست. در اين پنجره بايد در فيلدهاي مختلف اطلاعات مربوط به دستگاه DVR را وارد کنيد. در عکس زير ميتوانيد بخش هاي مختلف اين پنجره را ببنيد.
انتقال-تصوير-روي-موبايل-1,,آموزش انتقال تصوير روي موبايل
تصوير پنجره Device روي نرم افزار انتقال تصوير IVMS4500

Alias يا نام مستعار به نامي گفته مي شود که شما ميخواهيد به اين دستگاه بدهيد. در اين بخش هر نامي که دلخواه شما است وارد کنيد.
قسمت بعدي Register mode است. از انجايي که در اين بخش نحوه انتقال تصوير با آي پي استاتيک بر روي موبايل را آموزش مي دهيم گزينه Ip/Domain را انتخاب مي کنيم اما در صورتي که بخواهيد بدون IP Static انتقال تصوير داشته باشيم گزينه DDNS را انتخاب ميکنيم (روشهايي ديگري هم براي انتقال تصوير بدون IP استاتيک وجود دارد.)
قسمت آدرس مربوط به آدرس IP دستگاه شماست. در صورتي که ميخواهيد دستگاه را روي شبکه داخلي ببينيد ميتوانيد آدرس شبکه داخلي خود را اينجا وارد کنيد و در صورتي که نياز است دستگاه را روي اينترنت ببينيد بايد IP استاتيک خود را در اين قسمت وارد کنيد.
قسمت پورت مربوط به پورت Server پورت شماست. اين پورت بر روي دستگاه DVR شما مشخص مي شود و در تنظيمات شبکه دستگاه ميتوانيد آن را پيدا کنيد. اين پورت حتما بايد قبلا بر روي مودم شما فوروارد شده باشد. در اين صورت پورت را در اين قسمت وارد مي کنيد. (براي دستگاه هاي هايک ويژن اين پورت 8000 است.)
قسمت بعدي user name يا نام کاربري دستگاه DVR يا NVR شماست. در بيشتر دستگاه ها با کاربرد admin انتقال تصوير صورت مي گيرد اما در صورتي که ميخواهيد محدوديتي روي ديدن تصاوير ايجاد کنيد يک کاربرد جديد ايجاد کنيد و در آن را محدود کنيد در اين صورت روي نرم افزار موبايل کاربر ديگر نخواهد توانست برخي تصاوير را ببينيد يا فيلم هاي ضبط شده را ببند (بسته به انتخاب شما).
قسمت Password نيز کمله عبور همان کاربري است که بر روي DVR از آن استفاده مي کرديد.
قسمت آخر نيز تعداد دوربين هاي متصل شده به دستگاه را صورت خودکار نمايش داده مي شود.
پس از وارد کردن اين اطلاعات کار شما تمام شده و با برگشتن به صفحه نمايش ميتوانيد تصوير دوربين هاي خود را ببنيد.

چطور تصوير چند دستگاه را روي موبايل ببنيم؟
براي اين کار ابتدا لازم است دستگاه ها با هم همخواني داشته باشند. در بيشتر موارد لازم است دستگاه ها از يک برند باشند. همچنين بايد پورت ها از هم متفاوت باشند پس بايد پورت يکي از دستگاه ها را تغيير بدهيد و به صورت جداگانه فوروارد کنيد.
تارتن