شناسایی برندهای متفرقه دوربین مداربسته

عدم وجود نظارت بر بازار تجهيزات حفاظتي موجب گسترش قارچ گونه انواع روش هاي کلاه برداري در اين بازار شده است. البته نبايد فراموش کرد که بخشي از بار مسئوليت گسترش چنين روشهايي عدم جمع آوري اطلاعات پيش از خريد توسط مشتريان است. در اين مطلب به روش هاي ساده اي براي جلوگيري از سوء استفاده از مشتريان مي پردازيم.

تمايل مردم براي استفاده از محصولات با کيفيت اين تمايل را در برخي افراد ايجاد کرده تا با دادن اطلاعات غلط در رابطه با محصولات خود زمينه کلاه برداري از مشتري و فروش هاي پر سود تر را ايجاد کنند. اصطلاح برند متفرقه در رابطه با برندهايي استفاده مي شود که فاقد شهرت يا اعتبار جهاني هستند ومعمولا توسط وارد کننده و در ايران ايجاد شده اند. اين برندها گاهي در ايران با توجه به تبليغات گسترده با استقبال زيادي هم رو به رو مي شوند.

خريد دوربين متفرقه چه اشکالي دارد؟
خريد هيچ محصول متفرقه اي به خودي خود مشکلي ندارد. اين محصولات حتي مي توانند کيفيت نسبي خوبي هم داشته باشند. اما چند نکته در رابطه با اين محصولات وجود دارد:
گرچه خريد محصول متفرقه به خودي خود اشکالي ندارد اما خريد آن به جاي محصول اصلي و پرداخت هزينه زياد بابت آن کاري کاملا اشتباه است. اين محصولات را معمولا مي توانيد با کمي تحقيق به قيمتي بسيار ارزان تر بخريد.
اين محصول فاقد پشتيباني فني است. گرچه ممکن است محصول داراي گارانتي باشد اما هيچ گونه پشتيباني فني شامل ارائه نرم افزارهاي به روز شده، اطلاعات نصب و عيب يابي و ... براي شما در دسترس نخواهد بود.
محصولات متفرقه ممکن است در ظاهر به خوبي کار کنند اما معمولا داراي نقص هاي امنيتي و نرم افزاري جدي هستند که استفاده از آنها را براي کاربري هاي حساس کاملا غير منطقي مي کند.
امکان استعلام کيفيت يا قيمت اين محصولات براي شما تقريبا غير ممکن خواهد بود و اين موضوع احتمال کلاه برداري را افزايش خواهد داد.
شرکت هاي گارانتي کننده محصولات متفرقه معمولا از اعتبار کمتري برخوردارند و احتمالا بي اعتبار شدن گارانتي اين محصولات هم بسيار بالاتر است.

چطور برندهاي متفرقه را شناسايي کنم؟
با وجود پيشرفته شدن روش هاي کلاه برداري هنوز روش هاي ساده اي براي شناسايي محصولات متفرقه وجود دارد. يکي از بهترين اين روش ها تحقيق اينترنتي در رابطه با محصولات است.
در گذشته کمتر برند متفرقه اي داراي وب سايت و اطلاعات محصولات بود اما متاسفانه با پيشرفت روش هاي ايجاد برند، شرکت هاي ايجاد کننده اين برندها به فکر پيشرفته کردن روش هاي خود افتاده و براي برندهاي خود وبسايت هايي هم ايجاد کرده اند که به نوعي نمايش دهنده اعتبار محصولات آنها باشد. از همين رو بررسي نام برند در اينترنت ممکن است شما را وبسايت تقلبي ايجاد شده براي برند منتهي کند.
روش بهتر براي شناسايي برندهاي متفرقه سرچ کردن مدل دوربين در موتورهاي جست و جوست. براي مثال مي توانيد مدل هاي دوربين زير را در موتور جست و جوي گوگل سرچ کنيد و به نتايج توجه کنيد:
M5013 (يکي از محصولات شرکت AXIS بزرگترين توليد کننده دوربين هاي شبکه جهان)
SNV-6013 (يکي از محصولات شرکت Samsung يکي از بزرگترين توليد کنندگان دوربين مداربسته جهان)
WV-SW155 (يکي از محصولات شرکت Panasonic يکي از بزرگترين توليد کنندگان دوربين مداربسته جهان)
DS-2CD2020I (يکي از محصولات شرکت Hikvision بزرگترين توليد کننده دوربين مداربسته جهان)
SD32203S-HN (يکي از محصولات شرکت Dahua يکي از بزرگترين توليد کنندگان دوربين مداربسته جهان)
همانطور که در نتايج جست و جو مشخص بود براي تمامي اين محصولات حجم بسيار زيادي از تصاوير، کاتالوگ ها و ويدئوها مرتبط وجود دارد که اعتبار جهاني آنها را اثبات مي کند. حال مي توانيد همين روش را براي دوربيني يا وسيله اي که تصميم به خريد آن داريد انجام دهيد و از اصلي بودن آن مطمئن شويد.

آيا روش ساده تري هم براي اثبات اصلي بودن تجيهزات وجود دارد؟
بله، در صورتي که تشخيص اصلي بودن تجيهزات براي شما مشکل بود مي توانيد از ليست 50 برند بزرگ توليد کننده تجيهزات حفاظتي کمک بگيريد. البته بسياري از برندهاي معتبر در اين ليست نيستند اما تمامي برندهاي موجود در اين ليست کاملا معتبر هستند.
همچنين ميتوانيد از ليست برندهاي معتبر و تائيد شده توسط ما هم براي شناسايي برندهاي معتبر کمک بگيريد. گرچه اين ليست هم شامل تمامي برندهاي معتبر توليد کننده محصولات مداربسته نمي شود اما تمامي محصولات اشاره شده در آن کاملا معتبر هستند. سعي خواهيم کرد در طول زمان اين ليست را کامل تر کنيم تا بتوانيد به راحتي برندهاي مورد تائيد را در آن شناسايي کنيد.
همچنين مي توانيد با تماس با کارشناسان شرکت ما در رابطه با اصلي بودن برندها اطلاعات کسب کنيد. سعي ما بر اين است تا با حفظ بي طرفي در رابطه با محصولات متفاوت امکان يک انتخاب ايده آل را براي مشتريان سيستم هاي حفاظتي ايجاد کنيم.
تارتتن