انتخاب مجری یا نصاب دوربین مداربسته

انتخاب مجري يا نصاب مناسب براي نصب دوربين مداربسته يا سيستم حفاظتي شايد بيش از انتخاب محصولات مدار بسته اهميت داشته باشد. اما اينکه چطور مي توان يک مجري مناسب انتخاب کرد شايد کار ساده اي نباشد. در مطلب زير به بيان نکاتي در رابطه با انتخاب ساده تر مجري مي پردازيم.

(برا اطلاعات تخصصي در رابطه با نصب مطلب نصب دوربين مداربسته را مطالعه کنيد.)
تجهيزات را از مجري بخرم يا مجري و فروشنده متفاوتي را انتخاب کنم؟
اين يکي از سوالات مهم مشتريان است. معمولا مجري سيستم مداربسته شما فروشنده اين تجيهزات نيز هست، اما آيا خريد اين تجهيزات از مجري به نفع شماست؟
نصب سيستم مداربسته يا به طور کلي اجراي يک سيستم صنعتي هزينه هاي جانبي زيادي دارد. اين هزينه ها شامل هزينه نيرو انساني، هزينه حمل و نقل تجهيزات و نفرات، هزينه ابزارالات نصب، هزينه هاي آينده شامل هزينه دادن خدمات گارانتي و ... است در ضمن بايد حاشيه سود قابل قبولي را نيز براي کار نصب با توجه به دردسرهاي زياد آن در نظر گرفت. با توجه به بالا بودن اين هزينه ها معمولا کارفرما حاضر نخواهد بود تمام اين هزينه را به صورت هزينه نصب پرداخت کند. پس مجري مجبور خواهد بود بخشي از هزينه هاي خود را در فروش تجهيزات به کارفرما جبران کند.
زماني که شما يک فروشنده مجزا را براي خريد تجهيزات انتخاب مي کنيد معمولا مي توانيد تجهيزات مداربسته را با قيمت بهتري تهيه کنيد اما در اجراي آن ممکن است با مشکل روبه رو شويد. در اين حالت معمولا بسياري از مجريان حرفه اي تر سيستم مداربسته زير بار نصب اين تجهيزات نخواهند رفت يا هزينه اي به مراتب بالاتر را براي نصب تجهيزات مطرح خواهند کرد.
جواب سوال اين بخش تقريا روشن است. بهتر است از يک مجري و فروشنده براي تجيهزات مداربسته استفاده کنيد. البته خريد تجهيزات از مجري نبايد به قيمت متضرر شدن شما تمام شود. در ادامه در رابطه با روشهاي انتخاب مجري مناسب تر صحبت خواهيم کرد.
چطور از قيمت داده شده از جانب مجري مطمئن شوم؟

افزايش شفافيت در کار بهترين نتيجه را خواهد داشت. روشهاي خاصي وجود دارد تا شما بتوانيد شفافيت مجري خود را در رابطه با تجهيزات ارائه شده افزايش دهيد.
براي افزايش شفافيت مجري و جلوگيري از سوء استفاده انجام روشهاي زير بسيار موثر است:
انتخاب محصولات از روي ليست قيمت: از مجري خود درخواست ليست قيمت محصولات را بکنيد. داشتن ليست قيمت به شما دو کمک بزرگ خواهد کرد. اول اينکه مطمئن خواهيد شد شما محصولات را دقيقا با قيمتي خواهيد خريد که به ديگر مشتريان نيز فروخته مي شود. دومين سود اين کار امکان مقايسه محصولات با هم است. شايد محصولي ارزان قيمت تر و مناسب کاربري شما هم بر روي ليست وجود داشته باشد. (براي اطلاعات بيشتر مطلب ليست قيمت دوربين مداربسته را مطالعه کنيد.)
درخواست مدل و مشخصات کامل محصولات: داشتن مدل و مشخصات کامل تجهيزات به شما امکان تحقيق بيشتر در مورد آنها را خواهد داد. مدل دوربين مداربسته خود را در اينترنت وارد کنيد تا مطمئن شويد اين مدل در وبسايت توليد کننده وجود دارد.
دقت در انتخاب برند: در صورتي که کشور توليد کننده دوربين ها براي شما بسيار با اهميت است حتما در مورد برندي که انتخاب مي کنيد تحقيق کنيد. از انجايي که مبحث انتخاب برند کمي طولاني است براي اطلاعات بيشتر به مطلب انتخاب برند دوربين مداربسته مراجعه کنيد.

شرکت ها براي نصب مناسب ترند يا نصاب ها؟
هر کدام از اين دو گروه مزايا و معايب خاص خود را دارند. بهتر است يک مقايسه تخصصي در اين رابطه داشته باشيم:
هزينه نصب: هزينه نصب شما در صورت انتخاب نصاب ها به مراتب کمتر خواهد بود. شرکت ها هزينه هاي ثابت بيشتري خواهند داشت پس انتخاب آن نيز براي شما پر هزينه تر خواهد بود.
تعهد کاري و کيفيت اجرا: مي توان گفت تعهد کاري يک بحث شخصيتي است اما معمولا شرکتها به علت محدوديت هاي قانوني و امکان از بين رفتن شهرتشان تعهد بيشتري در امر اجرا خواهند داشت.
ريسک کلاه برداري: در صورتي که شرکت انتخاب شده يک شرکت ثبت شده باشد شما تقريبا ريسک کلاه برداري نخواهيد داشت در صورتيکه يک فرد مي تواند به سادگي تعهدات خود را زير پا بگذارد و امکان پيگرد قانوني براي شما بسيار مشکل خواهد بود.
خدمات گارانتي: پس از اتمام عمليات نصب و تسويه حساب، نصاب هيچ تعهدي در قبال سيستم شما نخواهد داشت. اما در صورت انعقاد قرارداد نصب با يک شرکت شما مي توانيد از دريافت خدمات گارانتي اطمينان داشته باشيد.

کدام شرکت يا نصاب را انتخاب کنم؟
در رابطه با انتخاب شرکت يا نصاب دوربين مداربسته بهتر است در اولين قدم از تجارب ديگران کمک بگيريد. سعي کنيد شرکت يا نصابي را انتخاب کنيد که از سوي ديگر مشتريان مورد تائيد قرار گرفته يا معرفي شده است.
در هنگام انتخاب حتما به رزومه کاري مجري خود نيز توجه کنيد. اينکه اين شرکت توانسته است تا چه حد پروژه هاي موفقي داشته باشد بسيار مهم است. ميتوانيد حتي کمي در رابطه با کار اين شرکت در پروژه هاي قبلي آن تحقيق کنيد و سپس آن را انتخاب کنيد.