در اتوماتیک پارکینگی

روش درب اتوماتيک پارکينگي اين گونه است که بستگي به عرض و ارتفاع محل نصب دارد که طبق استاندارد هاي مسکوني يا عمومي دارد.حال اگر خانه مد نظر ما باشد با استفاده از موتور و سيستم مکانيکي در شکل پارکينگ مسکوني مي باشد و اگر مراکز خريد و عمومي باشد به مجموع متور گيربکس و سيستم مکانيکي با قدرت بالا بسته به محل نصب و کاربردي که استفاده مي شود دارد که در طبقه مياني از نوع درب هاي اتوماتيک پارکينگي قرار گرفته مي شود.
همچنين درب‌ اتوماتيک پارکينگي از نظر وزن درب ها وابعاد و سايز محل نصب و کاربرد و رفت و آمد و مصالح در طبقه متوسط قرار مي گيرد.
درب‌ هاي اتوماتيک پارکينگ داراي چندين مزيت مي باشد.
درب‌ اتوماتيک پارکينگي طوري طراحي شده اند که بدون صدا عمل مي کنند.
سيستم خلاص کن درب‌ اتوماتيک پارکينگي امنيت بالا و ساده اي دارد.
درب‌ اتوماتيک پارکينگي از لحاظ تکرار نامحدود مي باشد.
با داشتن استوپر الکترونيکي براي توقف به مانع نياز نخواهد داشت.
درب‌ اتوماتيک پارکينگي نصب باتري بک آپ را نيز مي تواند انجام دهد.
با استفاده از چشم الکترونيکي زمانيکه مانعي سر راه باشد توقف مي کند.
همچنين درب‌ اتوماتيک پارکينگي براي امنيت بيشتر مي تواند قفل برقي را نصب نمايد.
مكانيزم‌‌هاي درب‌هاي اتوماتيك پاركينگي که در 5 گروه قرار گرفته اند را شرح مي دهيم.
درب هاي دو لنگه:اين نوع درب داراي 2 لنکه درب مي باشدو فضاي مناسبي براي رفت و امد ايجاد مي کند.و در ايران پر کاربرد است و آماري نزديک به 90% در ايران از اين نوع درب اتوماتيک پارکينگي استفاده مي نمايند. اين نوع درب انعطاف پذير و براي ساختمانهايي که داراي حياط و مسقف هستند کاربرد دارد.چون داراي دو لنگه درب مي باشد نياز به فضاي بيشتري براي باز و بسته شدن درب در مقابل ساير درب ها دارد. در بازکن هاي بازويي و زير سطحي در اين دسته درب قرار گرفته اند.
درب هاي تک لنگه :اين نوع درب يکي از درب هاي اتوماتيک پارکينگي است که از يک لنگه ساخته شده است که يا از سمت چپ يا از سمت راست باز مي شود و در جاهايي نصب مي شود که از يک طرف به فضاي بسياري نياز مي باشد که شرايط پارکينگ در طبقه همکف و زيرزمين قرار گرفته است. فضاي 90 درجه را درب هاي تک لنگه باز مي نمايندو براي دور گرفتن ماشين ها نيز آسان تر است.
درب هاي تک لنگه را در ساختمان هاي حياط دار و مسقف نصب کرد ولي به لحاظ فني مناسب درب پارکينگ زير ساختمان نيست زيرا در بسته شدن در با صدا همراه است و يکياز معايب اصلي آن ، فضايي زيادي که در باز و بسته شدن در استفاده مي شود.
اين نوع درب هاي اتوماتيک پارکينگي بازوهاي الکترومکانيکي و هيدروليکي را بکار مي برند چون از نظر قدرت بايد بالا و طول شفت جک بلندي داشته باشد.همچنين ضروري است که از قفل مغناطيسي در درب تک لنگه استفاده شود زيرا عدم استفاده از ان باعث باز شدن درب بر اثر فشار مخالف بالاست.