خروجی CVBS چیست؟

خروجي CVBS (شماره 2 در تصوير) يکي از خروجي هاي رايج دستگاه DVR است که در کنار دو خروجي HDMI و VGA به عنوان رايجترين خروجي اين دستگاه ها شناخته مي شود. در اين مطلب با اين خروجي بيشتر آشنا خواهيم شد.

کاربرد و عملکرد
برخلاف دو خروجي ديگر رايج DVR (خروجي هاي VGA و HDMI) خروجي CVBS يک خروجي آنالوگ است. نام ديگر اين خروجي Composite است که احتمالا آن را در تلويزيون ها به صورت يک ورودي از سه کابل با رنگ هاي زرد، سفيد و قرمز ديده ايد. اين خروجي در واقع همان کابل زرد رنگ در مجموعه کابل هاي Composite است (دو کابل قرمز و سفيد براي صداي راست و چپ مورد استفاده قرار ميگيرند). نصب دوربين مداربسته
با استفاده از اين خروجي شما ميتوانيد دستگاه DVR را به صورت آنالوگ به نمايشگر وصل کنيد. به ويژه براي تلويزيون هايي که فاقد ورودي آنالوگ هستند وجود اين خروجي ميتواند کمک زيادي به شما کند. توجه داشته باشيد که با توجه به فرکانس بالاي ارسال اطلاعات، طول کابلکشي براي اين خروجي کمتر از دوربين هاي مداربسته آنالوگ خواهد بود اما با اين حال در مسيرهاي طولاني براي ارتباط با نمايشگر استفاده از اين خروجي بهترين گزينه خواهد بود.
رزولوشن خروجي CVBS نسبت به خروجي هاي ديجيتال تا حدي محدودتر است اما از آنجايي که تبديل کمتري روي آن صورت مي گيرد به ويژه در تلويزيون هاي آنالوگ شفافيت تصوير به مراتب بيشتري را ايجاد مي کند.

آيا مي توان اين خروجي را به خروجي هاي ديگر ديجيتال تبديل کرد؟
بله، انواع متفاوتي از مبدل براي تبديل خروجي هاي composite به HDMI يا VGA وجود دارد. توجه داشته باشيد که اين مبدل ها ميتوانند تا حدي افت رزولوشن يا کيفيت را ايجاد کنند.