تصوير دوربين مدار بسته از راه دور

چگونه مي توان تصوير دوربين مدار بسته از راه دور را كه در حال ضبط مي باشد از طريق اينترنت دريافت نمود.براي مشاهده ي تصوير دوربين مدار بسته از راه دور مي توان از دستگاه DVR و اتصال به اينترنت اين تصاوير را دريافت نمود اما قبل از دستيابي به اين تصاوير لازم است يكسري امكانات فراهم شده باشد.

مثل دسترسي به اينترنت و ديگر وجود يك IP اختصاصيدستگاههاي DVR مجهز به يك پورت هستند كه اين پورت مي تواند به همراه كابل شبكه به عنوان يك رابط بين دستگاه و مودم باشد .
پس ضرورت دارد كه در محل قرار گيري دوربين مدار بسته حتما اتصال به اينترنت وجود داشته باشد.اين دسترسي براي اين است كه شما هر جا كه باشيد بتوانيد از طريق DVR تصوير دوربين مدار بسته از راه دور داشته باشيد . لازمه ي اتصال با DVR هم از طريق يك نرم افزار كامپيوتري امكان پذير است اين نرم افزار هم معمولا به همراه دستگاه DVR در يك CD دريافت مي شود.

البته ضرورتي هم براي نصب اين نرم افزار وجود ندارد شما از طريق ديگري هم مي توانيد اين كار را انجام دهيد .اين كار از طريق مرورگر هاي اينترنتي امكان پذير مي باشد. اما ممكن است نسبت به زماني كه از نرم افزار استفاده مي كنيد كيفيت و دريافت تصوير خوبي نداشته باشيد.و اگر هم كه قصد داريد براي دريافت تصوير از موبايل يا تبلت استفاده نماييد مي توانيد اين نرم افزار ها را بر روي دستگاه خود نصب نماييد.

ممكن است اين سوال براي شما ايجاد شود كه چگونه مي توان پس از نصب DVR دوربين مدار بسته و نرم افزار به DVR اصلي متصل شد و دريافت تصوير دوربين مدار بسته از راه دور داشت ؟
و يا اينكه با استفاده از چه رمز عبوري مي توان متصل شد و دريافت تصوير داشتهمان طور كه درابتداي متن هم توضيح داده شد وجود يك IP اختصاصي از ضروريات است و براي دريافت اين IP اختصاصي با شركتي كه اينترنت را از آن خريداري نموديد مي توانيد تماس داشته باشيد پس از دريافت كد يك آدرس اختصاصي هم به شما داده مي شود.شما در قسمت تنظيمات هم مي توانيد رمز دستگاه را تغيير دهيد البته اين نكته را هم فراموش نكنيد كه تنظيمات دستگاههاي DVR با همديگر متفاوت هستند و حتما در اين زمينه با يك مشاور و يا يك متخصص صحبت داشته باشيد.
منبع: نگا