نقشه کشی برای سیستم دوربین مداربسته

نقشه کشي دوربين مداربسته يکي از قسمت هاي مهم طراحي پروژه هاي مداربسته است. طراحي و تحويل نقشه به مشتري کمک زيادي به انجام عمليات هاي تعمير و نگه داري در آينده خواهد داشت. در اين مطلب به صورت مختصر با نقشه کشي اين سيستم ها آشنا مي شويم.

نقشه کشي سيستم مداربسته چه مزيت هايي دارد؟
تهيه نقشه از سيستم مداربسته مزيت هاي زيادي دارد. در پايين به برخي از بزرگترين مزيت هاي طراحي نقشه براي سيستم مداربسته اشاره خواهيم کرد:
ايجاد امکان عيب يابي سريع کابل کشي هاي سيستم مداربسته
کاهش آسيب هاي ناشي از تغييرات تاسيساتي به کابل هاي سيستم مداربسته
امکان طرح ريزي گسترش سيستم مداربسته با توجه به بستر آماده شده قبلي
امکان محاسبه پهناي باند شبکه در سيستم هاي مداربسته تحت شبکه

نرم افزارهاي نقشه کشي براي سيستم مداربسته
مجريان سيستم هاي مداربسته معمولا اطلاعات زيادي در رابطه با نرم افزارهاي حرفه اي تر نقشه کشي ندارد از اين رو استفاده از نرم افزارهاي ساده و اوليه در کنار برطرف کردن نياز آنها، امکان اماده سازي سريع تر نقشه ها براي افراد با اطلاعات نقشه کشي اوليه را فراهم مي کند.
يکي از بهترين نرم افزارهاي براي اين کار نرم افزار Microsoft Office Visio است. اين نرم افزار يکي از زير مجموعه هاي مجموعه نرم افزار Office است که دسترسي به آن را بسيار ساده مي کند. با داشتن يک مجموعه از شکل ها و علائم مرتبط با نقشه کشي و مجموعه مرتبط با سيستم هاي حفاظتي اين نرم افراز براي کاربري هاي عادي کاملا ايده آل است. در زير ميتوانيد دو نمونه نقشه تهيه شده با اين نرم افزار را مشاهده کنيد.