مشخصات دوربين مدار بسته آنالوگ یا دیجیتال

تابه حال بیشتر مشخصات دوربین مدار بسته مورد استفاده از نوع آنالوگ بودند که هم به لحاظ كيفيتي بسيار مناسب اند و هم به لحاظ هزينه اي مقرون به صرفه بودند. به هر حال با معرفی مشخصات دوربين مدار بسته هم به لحاظ پردازش تصوير و هم قابليت انعطاف پذيري و امنيتي و كيفيتي استفاده از اين دوربین ها افزایش یافته است وکیفیت رنگ هم در اين نوع از دوربين مدار بسته بسيار به خوبي بهبود یافته است.

با استفاده از تكنولوژي DSP:كه دوربين ها را در ۲ دسته كلي قرار مي دهند .

دوربين هاي DSP نوع استاندارد و با كيفيت مطلوب

در نوع اول :كيفيت تصاوير بسيار بالاست .قابليت فيلم برداري را در محدوده ي وسيع در شرايط پر نور را دارند.

در نوع بسيار مطلوب و با كيفيت عملكرد بسيار عالي ديده شده است اين دوربين ها به برنامه اي هوشمند مجهز شده اند كه حاوي يكسري لينك اطلاعاتي هستند كه براي موارد مختلفي همچون جبران نور زمینه ، تشخیص جهت حرکت، تنظیم و کنترل از راه دور كاربرد دارد .

با توجه به شرايط بهتري كه سيستم DSP در اختيار كاربر قرار مي دهد انتخاب مناسب تري براي شرايط محيطي محسوب مي شود مثل مراكز شهري .

گاهي موارد لازم به استفاده از DSP استاندار است اما مشخصات دوربين مدار بسته نوع مطلوب كاربردي تر است
فرض بفرماييد شما از دوربین رنگی Vista NCL634 استفاده مي نماييد. با كمك پردازش سیگنال دیجیتالی، NCL634 صفحه را به ۶۴ قسمت تقسیم می کند. به كمك سيستم DSP نور متوسط هر ناحيه محاسبه مي شود و بقيه نواحي مقايسه مي شود. دوربین می تواند جزئیات تصویر را برای نواحی تنظیم نماید که به صورت نیم رخی سیاه رنگ و تیره است.
این مشخصات ارائه شده از يك سيستم نوآورانه و جدید كه مرتبط است با تنظیمات نوری بسیار عالي و مطلوب.در طول روز ممکن است به علت جابجايي نور خورشيد در سمت بالا و چپ پنجره قرار داشته باشد و كيفيت نور بسته به محل قرارگيري نورخورشيد تغيير کند و شما با كاهش كيفيت مواجه شويد. جبران سازي نور زمینه به روش هوشمندانه از فعاليت هاي سيستم PSD مي باشد كه می تواند خود تنظیمات تصویربرداری را در طول روز انجام دهد.
منبع: نگا 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ