درب اتوماتیک کرکره ای ( کرکره برقی )

يکي از انواع درب هاي اتوماتيک ، درب اتوماتيک کرکره اي مي باشد که استحکام آن بالا و از نظر اقتصادي بهينه است به گونه اي که با اين ويژگي هايش جزء يکي از بهترين و داراي طرفدار از ميان درب هاي اتوماتيک در جامعه امروزي تبديل شده است.
درب اتوماتيک کرکره اي داراي انواع مختلفي است که هر کدام از آن ها بطور خاص ساخته شده و همگام با خواسته و نيازهاي مشتريان سازگار است ، هم به صورت دستي و هم اتوماتيک به کار گرفته مي شوند .همچنين اين نوع از درب اتوماتيک از هدر رفتن انرژي پيشگيري مي کند که يکي از امتيازهاي خوب درب اتوماتيک کرکره اي است.
درب کرکره اي از نظر کاهش و هدر رفتن انرژي نقش مفيدي در صرفه جويي انرژي دارد و زماني که مي خواهيم ساختمان ما حالت عايق بندي بگيرد مي توان از اين درب اتوماتيک بهره گرفت .
درب اتوماتيک کرکره اي در مقايسه با پنجره شيشه اي تقريباً اندازه 40% يا بيشتر هدر رفتن انرژي را کاهش مي دهد.

مزيتي که درب اتوماتيک کرکره اي يا کرکره برقي دارد فضاي کمي را به خود اختصاص مي دهد. نصب درب اتوماتيک کرکره برقي با توجه به درخواست مشتري مي تواند رول جمع شده به سمت بالا را يا در داخل ساختمان اگر فضا موجود بود جمع کند يا در خارج ساختمان بدليل نبود فضا قرار داد و در فضا صرفه جويي کرد .
درب اتوماتيک کرکره اي در مقابل عوامل طبيعي مثل برف، باد ، باران و حتي آتش سوزي سختي و مقاومت و سازگاري بالايي دارد که در اوضاع ناگوار و بد آب و هوايي در و پنجره هاي ساختمان را حفظ و نگهداري مي کند.
درب اتوماتيک کرکره اي همانند يک ديوار فولادي محکم مي باشد و نفوذ کردن به آن غير ممکن مي باشد و دزد ها نمي توانند براحتي وارد ساختمان شوند و مقاومت بالايي دارد. درب اتوماتيک کرکره اي تمام کارش اين است که از وضع ذاخل ساختمان نسبت به عوامل بيروني ساختمان محافظت کند و مثل يک مرزي است که داخل و خارج ساختمان قرار گرفته است.