در کرکره ای اتوماتیک

درب اتوماتيک کرکره اي يکي از انواع درب هاي اتوماتيک مي باشد ، بيش تر افراد کم و بيش با درب اتوماتيک اشنا بوده و در موردش اطلاعاتي را مي دانند و با توجه به نياز و احتياجاتشان از اين درب ها استفاده مي کنند .

در اتوماتيک بسيار محکم و پر استحکام بوده و از نظر هزينه و اقتصادي هم براي شخص به صرفه است و به همين علت هاست که در اين روز ها پر طرفدار شده است ، درب کرکره اي اتوماتيک در انواع مختلفي به بازار براي مشتري ها عرضه مي شود و هر کدام از انواع آن براي يک مصرف مشخص و خاص با يک ويژگي خاص مي باشد و با توجه به خاص بودنش قادر مي باشد تا نياز مصرف کنندگان را برآورده کرده و به کار گرفته شود .

اين نوع از درهاي تمام اتوماتيک از اتلاف انرژي واقعا جلوگيري مي کنند . به عنوان يک نمونه مي توان گفت زماني که براي يک مکان و محل خاص به ذخيره سازي انرژي نيازمند هستيم بهترين روش اين است که از درب اتوماتيک کرکره اي يا کرکره برقي استفاده نماييم و مطمئن باشيم که ديگر با مشکل اتلاف انرژي رو برو نيستيم .
عملکرد اساسي و اصلي در درب اتوماتيک کرکره اي در حقيقت محافظت کردن از فضاي دروني ساختمان در برابر شرايط بد خارج از محيط ساختمان مي باشد .

با استفاده و نصب درب کرکره اي اتوماتيک مي توانيم تا ميزان 40% يا بيشتر از ان از اتلاف انرژي يا حرارت کاسته کنيم و به اين صورت به راحتي مي توان انرژي را ذخيره کرد.

از طرف ديگر مي توان به اين نکته اشاره داشت که باز و بسته شدن در اين درب هاي اتوماتيک بسيار اسان و راحت و با سرعت بالا انجام مي گيرد و به همين علت و دليل خيلي راحت مي توانيم از آن به عنوان سيستم خروج اضطراري براي ساختمان ها استفاده کنيم بدون اين که مشکلي در اين ميان پيش ايد .

از نظر فضا هم مي توان گفت که کرکره برقي جا و فضاي نسبتا کمي را اشغال کرده و طريقه ي راه اندازي و نصب ان به شکلي مي باشد که رول جمع شده در قسمت بالاي درب کرکره اي قرار گرفته و ممکن است به سمت بيرون و يا داخل ساختمان جمع شود که اين مورد به درخواست مشتري ها وابستگي دارد .


استفاده از دربهاي اتوماتيک کرکره اي به دليل به صرفه و اقتصادي بودن و برخورداري از استحکام قابل قبول، اين نوع دربها را به يکي از دربهاي پرطرفدار تبديل کرده است.
درب هاي اتوماتيک کرکره اي به صورت عالي و قابل قبولي با نيازهاي مشتري مطابقت داده شده که از اين نوع دربها به صورت دستي يا اتوماتيک مي توان استفاده کرد.
از نکات مثبت دربهاي اتوماتيک کرکره اي اين است که به طور فزاينده اي از اتلاف انرژي جلوگيري مي کند، در حاليکه تکنولوژي مدرني که در آن از چند لايه شيشه و فريم هاي پنجره و آب بندي اتصالات و درزها استفاده شده باشد گران نيز مي باشد اگر نياز به ذخيره سازي انرژي داشته باشيد بايد اصول عايق سازي کاملا رعايت شده باشد.
استفاده و نصب يک درب اتوماتيک کرکره اي حتي در مقابل درب شيشه اي يا پنجره شيشه اي به ميزان قابل توجهي از به هدر رفتن انرژي گرمايشي جلوگيري مي کند.
درب اتوماتيک کرکره اي به دليل باز و بسته کردن راحتي که دارد يک ورودي و محل عبور روان و آساني را ايجاد مي کند. از طرفي دربهاي کرکره اي اتوماتيک مجهز به سيستم هاي خروج اضطراي نيز مي باشند و فضاي کمي براي نصب نياز دارند چرا که به دليل چگونگي شکل آن درب لول مي شود و فضايي نمي گيرد.
درب هاي اتوماتيک کرکره اي طوري ساخته شده اند که در مقابل باد و باران و طوفان مقاومت زيادي دارند و به راحتي اجازه نفوذ اين عوامل را به داخل محوطه استفاده شده از اين دربها نمي دهند.
درب اتوماتيک کرکره اي امنيت و آسايش زيادي براي مشتريان دارد چرا که اين درها ضدسرقت هستند و همچون ديوار بتوني عمل مي کند که راه نفوذ عوامل بيگانه را به داخل ساختمان مسدود مي کند.
در کل مي توان گفت ساختار دربهاي اتوماتيک کرکره اي به گونه اي است با به وجود آوردن لايه بسيار مقاوم محافظ بسيار خوبي براي فضاي دروني در برابر شرايط محيط بيروني محسوب مي شوند.
دربهاي اتوماتيک کرکره اي به صورتي طراحي شده که به هيچ عنوان اجازه ورود نور يا سروصداي اضافي محيط بيروني را به داخل مي گيرند. نصب درب اتوماتيک
گذاشته از تمامي مزاياي درب هاي اتوماتيک کرکره اي هزينه تعمير و نگهداري اين دربها بسيار پايين است، بدنه دربهاي کرکره اي از هم بندشدن تيغه هاي باريک مسطح درست شده و از جنس آلومينيوم است. اگر هم يکي از تخته هاي باريک بدنه درب کرکره اي آسيب ببيند مي توان به طور جداگانه همان را تعمير کرد.