سیستم دوربین مداربسته AHD و ویژگی های آن

با ورود سیستم دوربین مداربسته AHD ضعفی که دردوربین های آنالوگ بابت رزولوشن تصویر وجود داشت با پیشرفت های اخیر در این سیستم ها حل شد .
آنچه که سبب شد تا این محصول جز محصولات پر طرفدار باشد به کیفیت و مسافت مربوط می شود. و با اینکه این محصول جز محصولات آنالوگ می باشد اما وضوح تصویر در آنها بر اساس مگاپیکسل می باشد.و مثل دوربین های قدیم از کیفیت خطی در این نوع از سیستم دوربین مداربسته AHD استفاده نمی شود .در ابتدا کیفیت تصویر سیستم دوربین مدار بسته AHD درحد ۱ مگاپیکسل بود اما پس از مدتی با پیشرفت علم و تکنولوژی این عدد به ۲ مگاپیکسل رسید .

سیستم دوربین مداربسته AHD و ویژگی های آن
کابلی که در دوربین های مداربسته AHD استفاده می شود مثل دوربین های آنالوگ کابل کواکسیال می باشد. قابلیتی که دوربین های AHD دارد به برد مسافتی مربوط می شود که در دوربین های HD_SDI این فاصله تا ۱۰۰ متر تخمین زده می شود اما در دوربین های AHD این فاصله به ۵۰۰ متر رسیده است که این مسئله یکی از محسنات بزرگ این سیستم به حساب می آید . این محصول دارای انواع مختلفی است که می توان به دو مورد اشاره داشت مثل دوربین مداربسته دام و بالت.

که در این سیستم هابا وجود برخی ویژگی های خوب مثل:پوشش آلومینیومی ضدآب بودن این سیستم ها سبب شده تا کیفیت تصویر چندین برابر شود و حتی برای دید در شب هم این دوربین ها مناسبند و توصیه می شوند . دوربین های AHD با هزینه ی پایینی که دارند بسیار موارد استفاده و کاربردی دارند.برای سیستم دوربین مداربسته AHD از DVR معمولی نمی توان استفاده نمود.سیستم این دوربین مداربسته طوری تعبیه شده که برای هر دوربین AHD یک دستگاه DVR اختصاصی وجود دارد که در هنگام خرید به این نکته حتما دقت داشته باشید .
منبع: نگا 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ