سیستم دوربین مداربسته AHD و ویژگی های آن

با ورود سيستم دوربين مداربسته AHD ضعفي که دردوربين هاي آنالوگ بابت رزولوشن تصوير وجود داشت با پيشرفت هاي اخير در اين سيستم ها حل شد .
آنچه که سبب شد تا اين محصول جز محصولات پر طرفدار باشد به کيفيت و مسافت مربوط مي شود. و با اينکه اين محصول جز محصولات آنالوگ مي باشد اما وضوح تصوير در آنها بر اساس مگاپيکسل مي باشد.و مثل دوربين هاي قديم از کيفيت خطي در اين نوع از سيستم دوربين مداربسته AHD استفاده نمي شود .در ابتدا کيفيت تصوير سيستم دوربين مدار بسته AHD درحد ? مگاپيکسل بود اما پس از مدتي با پيشرفت علم و تکنولوژي اين عدد به ? مگاپيکسل رسيد .

سيستم دوربين مداربسته AHD و ويژگي هاي آن
کابلي که در دوربين هاي مداربسته AHD استفاده مي شود مثل دوربين هاي آنالوگ کابل کواکسيال مي باشد. قابليتي که دوربين هاي AHD دارد به برد مسافتي مربوط مي شود که در دوربين هاي HD_SDI اين فاصله تا ??? متر تخمين زده مي شود اما در دوربين هاي AHD اين فاصله به ??? متر رسيده است که اين مسئله يکي از محسنات بزرگ اين سيستم به حساب مي آيد . اين محصول داراي انواع مختلفي است که مي توان به دو مورد اشاره داشت مثل دوربين مداربسته دام و بالت.

که در اين سيستم هابا وجود برخي ويژگي هاي خوب مثل:پوشش آلومينيومي ضدآب بودن اين سيستم ها سبب شده تا کيفيت تصوير چندين برابر شود و حتي براي ديد در شب هم اين دوربين ها مناسبند و توصيه مي شوند . دوربين هاي AHD با هزينه ي پاييني که دارند بسيار موارد استفاده و کاربردي دارند.براي سيستم دوربين مداربسته AHD از DVR معمولي نمي توان استفاده نمود.سيستم اين دوربين مداربسته طوري تعبيه شده که براي هر دوربين AHD يک دستگاه DVR اختصاصي وجود دارد که در هنگام خريد به اين نکته حتما دقت داشته باشيد .
منبع: نگا