دوربین مداربسته HD-CVI

تکنولوژي HDCVI (مخفف High Definition Composite Video Interface ) در دوربين مداربسته يک تکنولوژي تصويري است که در جهت ارتقا کيفيت تصوير در دوربين هاي آنالوگ ابداع شده است. اين تکنولوژي در مقابل ديگر تکنولوژي هاي آنالوگ و ديجيتال IP، HDTVI، HDSDI و AHD قرار مي گيرد.

    1 چرا تکنولوژي HDCVI به وجود آمد؟
    2 تکنولوژي HDCVI چطور کار مي کند؟
    3 چه شرکت هايي دوربين مداربسته با تکنولوژي HD-CVI توليد مي کنند؟
    4 مشخصه هاي اصلي تکنولوژي HDCVI چيست؟
    5 مطالب مرتبط
    6 لينک هاي مفيد

چرا تکنولوژي HDCVI به وجود آمد؟

ابداع کننده اصلي تکنولوژي HD-CVI شرکت داهوآ بوده. از آنجايي که دوربين هاي آنالوگ تيوي لايني محدوديت کيفيت تصوير بسيار بالايي دارند (در بيشترين حالت 0.6 مگا پيکسل) اين موضوع استفاده از آنها را در کاربري هاي حساس بسيار محدود کرده بود و از دوربين هاي تحت شبکه براي اين کاربري ها استفاده مي شد. اين موضوع توليد کنندگان اصلي دوربين هاي آنالوگ (شرکت هاي داهوآ و هايک ويژن) را به فکر انداخت تا با ارتقا دوربين هاي آنالوگ امکان افزايش کيفيت آنها را فراهم کنند. اين موضوع منجر به توليد تکنولوژي هاي تصويري آنالوگ جديد شد.
تکنولوژي HDCVI چطور کار مي کند؟

تکنولوژي HDCVI نيز يک تکنولوژي آنالوگ است با اين تفاوت که در دوربين هاي آنالوگ تيوي لايني تصاوير با استاندارد هاي تلويزيوني PAL/NTSD انتقال پيدا مي کردند، در حالي که در تکنولوژي هاي آنالوگ جديد تغييراتي در نوع کد گذاري سيگنال ها براي افزايش ميران پهناي باند اطلاعات منتقل شده به وجود آمده است. همچنين سيستم هاي کد گذاري جديد امکان انتقال هم زمان اطلاعات ديگر مانند داده هاي کنترل را از طريق کابل تصوير فراهم مي کنند. از انجايي که نحوه کد گذاري در اين تکنولوژي منحصر به آن است ديگر تکنولوژي هاي مشابه امکان دسترسي به تصاوير کد گذاري شده به صورت HDCVI را نخواهند داشت. اين بدان معناست که DVRها در ديگر تکنولوژي هاي آنالوگ HD، مانند HDTVI يا AHD، امکان خواندن اطلاعات تصاوير کدگذاري شده با تکنولوژي HDTVI را ندارند.
چه شرکت هايي دوربين مداربسته با تکنولوژي HD-CVI توليد مي کنند؟

تکنولوژي HDCVI يک تکنولوژي انحصار است و انحصار توليد محصولات با اين تکنولوژي نيز در اختيار شرکت داهوآ (Dahua Technology) است.
مشخصه هاي اصلي تکنولوژي HDCVI چيست؟

    امکان دسترسي به روزولشن هاي 1080p و 720p در بستر آنالوگ
    امکان ارتقا سيستم آنالوگ سنتي به سيستم HDCVI بدون نياز به تغيير در بستر سيستم
    عدم وجود تاخير در تصاوير دريافتي
    نصب آسان و سادگي در عيب يابي
    امکان انتقال تصوير از طريق کابل کواکسيال تا 500متر
 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ