آموزش نصب دوربین مداربسته تحت شبکه

در آموزش قبلي نحوه آموزش نصب دوربين مداربسته آنالوگ را توضيح داديم.در اين مقاله قصد آموزش نصب دوربين مداربسته تحت شبکه يا دوربين مداربسته ip را براي شما عزيزان آماده کرده ايم.
دوربين مداربسته تحت شبکه:اين دوربين ها از کيفيت بالاتري نصبت به دوربين هاي آنالوگ بر خوردار هستند.نحوه نصب اين دوربين ها کمي با دوربين آنالوگ متفاوت است .در دوربين هاي آنالوگ سيم انقال تصوير RJ59 بود که با کانکتور bnc به دوربين متصل ميشد .در دوربين مداربسته تحت شبکه ما ديکر از آن سيم و کانتکتور استفاده نميکنيم.
سيم انتقال تصوير در دوربين IP سيم cat6 است (انواع مختلف سيم موجود است که اصتلاحا با cat شروع ميشود) و به وسيله سوکت RJ45 به دوربين متصل ميشود .
درآموزش سوکت زدن کابل شبکه به طور کامل مراحل کار را توضيح داديم ميتوانيد مطالعه فرماييد.
خوب براي راه اندازي يا نصب دوربين مداربسته تحت شبکه تمام موارد ماننده راه اندازي دوربين آنالوگ است با کمي فرق ميان سيم دوربين و ضبط کننده تصاوير.
در دوربين هاي مداربسته آنالوگ ضبط کننده تصوير دستگاه DVR نام دارد و در دوربين مداربسته تحت شبکه دستگاه NVR نام دارد.
در دوربين مداربسته شبکه حتما لازم نيست که ما دستگاه nvr داشته باشيم ما ميتوانيم تصاوير دوربين را از طريق کامپيوتر نيز ضبط و مشاهده نماييم .
براي ديدن تصاوير در دوربين مداربسته شبکه زماني که دوربين را در جاي خود قرار داديد و کابل شبکه آن و منبع تغذيه آن را به دورستي متصل کرديد ميتوانيد سر کابل شبکه اي که به دوربين متصل است را به سوکت شبکه کامپيوتر متصل نماييد.
مرورگر خود را باز کنيد و آدرس پيشفرض 192.168.1.30 را وارد نماييد سپس دکمه اينتر را فشار دهيد.
نکته:احتمال دارد بعضي از برند ها آدرس IP پيش فرضشان فرق کند , آدرس اصلي در کاتالوگ يا پشت دوربين بايد نوشته شده باشد.
بعد از وارد کردن آدرس IP از شما نام کاربري و کلمه عبور ميخواهد که هر دو آنها admin ميباشد.بعد از وارد کردن کلمه عبور و نام کاربري مي توانيد تصوير دوربين را مشاهده کنيد.
نکته:در بعضي از برند ها همراه دوربين يک نرم افزار بر روي cd داخل پک وجود دارد که بايد شما از آن نرم افزار استفاده کنيد روش استفاده از نرم افزار بسيار آسان بوده و نکته خاصي ندارد.